Нова поліція

03.02.2016 16:25

       02 лютого 2016  на території Макарівського району в цілодобовому режимі запрацювали дві групи швидкого реагування в чотири зміни по 12 годин кожна - це два мобільні наряди, що за лічені хвилини прибувають на місце вчинення злочину чи іншого протиправного діяння, відповідно район  поділений на дві зони, тому, щойно надходить повідомлення від чергового   - група, що найближче до місця пригоди, - прибуває на виклик. Будь-яких слідчих чи оперативних дій ГШР не проводять, їхнє завдання - забезпечити охорону місця події, спілкування із заявниками, потерпілими до моменту прибуття слідчо-оперативної групи.
       Миттєве реагування на виклик громадян чи це у зв'язку із знахідкою якогось невідомого предмета, чи через сімейний скандал, чи на місце вчинення злочину - це найперше і найважливіше завдання груп швидкого реагування, проте у їхні обов'язки також входить забезпечення безпеки дорожнього руху, публічна безпека, різноманітні профілактичні заходи, перевірка раніше судимих чи адмінпіднаглядних осіб.
        - Усі групи швидкого реагування забезпечені транспортом, правоохоронцям видані засоби активної самооборони, індивідуальні засоби захисту, - розповідає Олег Кравчук.
       Це нововведення стане ефективнішим для жителів Макарівського району. Їм більше не доводеться повторно телефонувати на 102, а раніше, такі випадки, на жаль, траплялися.
      Відзначається, що групи швидкого реагування призначені для миттєвого реагування на заяви та повідомлення громадян, вжиття невідкладних заходів щодо попередження та профілактики порушень громадського порядку, негайного виїзду до місця події та розкриття злочинів за "гарячими слідами".
      "Кожна група швидкого реагування працює в цілодобовому режимі. До їх складу входять працівники превентивної діяльності та колишні співробітники Державтоінспекції. Поліцейські екіпіровані табельною вогнепальною зброєю, службовим автотранспортом, спеціальними засобами захисту та засобами зв'язку", - наголосив Олег Кравчук.
     Їхнє завдання, якомога швидше, а це до п'яти хвилини, приїхати на місце події, обстежити його, забезпечити охорону місця злочину, при необхідності надати першу медичну допомогу й викликати слідчо-оперативну групу.
     Групі швидкого реагування дозволяється вмикати проблискові маячки та звукову сирену, щоб доїхати до місця виклику. Проте швидкісний режим порушувати правоохоронцям заборонено.
    Робочий день групи швидкого реагування - 12 годин. За словами Юрія Сірцова, найбільше повідомлень надходить у нічний час. В основному це інформація про бійки, про порушення громадського спокою, шуму від розважальних закладів та сімейні скандали.
    На даному заході були присутні голова Макарівської районної Ради Олександр Гулак, голова Макарівської держадміністрації Тетяна Семенова та начальник Макарівського відділу Києво - Святошинської місцевої прокуратури в Київській області Тарас Козак, поліцейські, співробітники громадських формувань та громадськість.
     Для груп реагування патрульної поліції були проведені перші інструктажі і правоохоронці вирушили на патрулювання, згідно розроблених маршрутів.
     Поліцейські закликають місцевих жителів не бути байдужими і у випадку будь-яких правопорушень телефонувати за номером 102.

© 2016 Усі права захищені.

cтворити безкоштовний сайтWebnode